Hajtóműves villanymotor, az ipar szíve-lelke
Minden bizonnyal nem érkeznének merőben eltérő vélemények, arra a kérdésre, hogy mikortól van nagymértékű ipari fejlődés szerte a világban minden szinten. Túlnyomó mértékben érkezne be az a feltevés, miszerint a motorikus erők berobbantak a tömeggyártásban, termelésben.
Az automatizálás hozta meg a nagyobb volumenű fejlődést több területen, lásd emelőszerkezetek bevonása a munkafázisokba, ma pedig már a legtöbb munkahelyen a digitális eszközök használata által igyekszenek az adminisztratív és más ügyintézési folyamatokat leegyszerűsíteni, illetve megszüntetni. Az ipari fejlődés során az emberek kényelmét nagyban megalapozta a hajtóműves villanymotornak a megjelenése.
A hatékony, időtakarékos, és gördülékeny munkavégzést biztosító hajtóműves villanymotor több ágazatban, például közlekedésben, repülőtereken, vagy élelmiszeriparban alapeszköz, hiszen az egyik legkellendőbb motor a piacon, de jelenléte a hajtóerőt, emelést végző területeken is jelentős. Mint említettem, az élelmiszeriparban is kellendő, ahova olyan hajtóműves villanymotor készül, ami a zökkenőmentességről gondoskodik, például a hentesüzemekben található húsdaráló. Külön betartva minden higiéniai előírást, a hajtóműves villanymotorok nélkülözhetetlen szolgálatát az italgyártásban is kihasználják. Viszont nem fognak sokan meglepődni azon, hogy a hajtóműves villanymotor jellegéből fakadóan az autógyártásban is használatban van, ideértve a nyers karosszéria gyártást, a présüzemet, motor- és hajtáslánc gyártást, fényezőüzemet, és a végszerelés területeit is.
Összességében elmondható tehát, hogy a hajtóműves villanymotorok hiányában a közlekedés és az élelmiszeripar közel sem lenne ugyanazon a szinten, mint így, hiszen ennek a találmánynak köszönhetően az érintett termékek ár-érték aránya megfelelő, ideértve a gyors kifejlesztést és a megfizethető vételárat, ezenkívül, hogy gördülékenyen üzemeljen tovább a gyártás és a közlekedés is.